Amikor egy gyermek a problémájáról beszélne, sokszor előfordul, hogy a szülők átveszik a beszélgetés fonalát azzal, hogy elkezdenek kérdezősködni, tanácsot adni, kioktatni. Pedig éppen az lenne a legfontosabb, hogy a gyermek megnyíljon, és elmondja saját érzéseit, gondolatait.
Útmutató bántalmazó gyerekek szüleinek
Bár napjaink helyzetéből eredően a kortársbántalmazások gyakorisága csökkent (hiszen nincsenek a diákok összezárva az iskolában, ami a legtöbb bántalmazás egyik központi helyszíne), ugyanez a bántalmazás online formájáról már nem mondható el. A gyerekek az eddiginél is több időt töltenek a különböző online felületeken, ami hozzájárul ahhoz, hogy az...
A reziliencia egy olyan képesség, amely segítségével könnyebben tudunk megküzdeni a nehéz, stresszkeltő helyzetekkel. Segíti a körülményekhez való gyors alkalmazkodást, a traumatikus események és a krízisek hatékonyabb feldolgozását. Mit lehet tenni szülőként annak érdekében, hogy ez a képesség minél erősebb legyen a gyermekben?
Hogyan erősítsük meg a gyermeket?
A gyermek önbecsülésének megerősítése a mindennapokban is fontos, azonban egy új, váratlan helyzetben fokozottan figyelni kell erre. Hogyan növelheti gyermeke önbecsülését? Néhány támpont, amit érdemes lehet megfogadni:
A gyermekek megnyugtatása
A kialakult járványhelyzet a felnőtteket és a gyerekeket egyaránt megviselheti. Fontos, hogy szülőként beszélgessünk a koronavírussal kapcsolatos nyomasztó gondolatokról otthon, nyugodt körülmények között. A The National Child Traumatic Stress Network (NCTSN) kiadott egy segédanyagot, amelyben ehhez a beszélgetéshez adnak meg egy-két támpontot....